Wiadomości - Aktualności

Pińczowska chirurgia ma się dobrze

Dodał: Sylwia Robak Data: 2023-01-23 09:47:47 (czytane: 266)

Powiat pińczowski konsekwentnie realizuje plan przyjęty na początku tej kadencji Rady Powiatu i dotyczy to również pińczowskiego Szpitala Powiatowego.

Z uwagi na bliskie sąsiedztwo placówek medycznych w powiatach ościennych zdecydowaliśmy się na specjalizację usług, tak, by nie wprowadzać niepotrzebnej konkurencji i mieć produkt najwyższej jakości w postaci świadczeń medycznych. Specjalizacja ta zakłada ukierunkowanie na kardiologię, związaną z nią neurologię oraz rehabilitację neurologiczną i kardiologiczną. Wymienione specjalizacje doskonale uzupełniają podstawy szpitalnego leczenia –oddział chorób wewnętrznych, chirurgię i Zakład Opiekuńczo –Leczniczy. Każda z tych specjalizacji jest bardzo potrzebna mieszkańcom naszego powiatu, a jak bardzo –mogliśmy się przekonać chociażby po tym, jak oddział chirurgiczny na nowo rozpoczął pracę po pandemicznej przerwie i remoncie. Dodać warto, że przez ostatnie 3 lata w zakupy i infrastrukturę szpitalną zainwestowano prawie 20 milionów złotych z różnych źródeł. I to nie jest koniec” –mówi Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski. 

Wyremontowane, przebudowane wnętrza, nowoczesny sprzęt i urządzenia medyczne, a przede wszystkim, zgrany, kilkunastoosobowy zespół fachowców; od chirurgów i anestezjologów, przez pielęgniarki, aż do salowych. Oddział chirurgii ogólnej w pińczowskim Szpitalu Powiatowym kilka miesięcy temu wznowił działalność i dziś każdego dnia z sukcesami ratuje zdrowie i życie mieszkańców całego Ponidzia. 

Wykonaliśmy niełatwą pracę, pokonaliśmy największe problemy, które dziś dziesiątkują oddziały chirurgiczne w naszym kraju, brakiem kadry na czele. Dziś pracują u nas bardzo dobrzy specjaliści, a operacje i zabiegi wykonywane będą nawet w niedziele” –mówi Krzysztof Słonina, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pińczowie. Szef lecznicy podkreśla tu także bardzo dobrą współpracę z samorządem powiatowym i wojewodą świętokrzyskim, która zaowocowała m.in. licznymi inwestycjami i zakupami do szpitala. 

Najważniejsi w funkcjonowaniu oddziału chirurgii są ludzie – specjaliści, o których teraz naprawdę trudno, bo specjalizacja chirurgiczna to ciężki kawałek chleba. Udało nam się zgromadzić takich ludzi w jednym miejscu. Mamy dwóch świetnych onkologów ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, mamy dobrych endoskopistów, dwa zespoły dobrych ortopedów, neurochirurga, który specjalizuje się w operacjach kręgosłupa, mamy też dobrych anestezjologów i doświadczony zespół pielęgniarek. Pracują u nas również lekarze z Ukrainy i Białorusi. Dzięki zgranej współpracy wszystkich tych ludzi, na nasz oddział zgłasza się każdego dnia liczne grono pacjentów” –mówi kierownik oddziału chirurgicznego, lek. med. Grzegorz Gąsior, specjalista chirurg. 

Warto w tym miejscu wyjaśnić, jak wygląda procedura przyjęcia na oddział. Osoba, która cierpi na jakieś dolegliwości i chce zasięgnąć porady chirurga, powinna najpierw uzyskać skierowanie od swojego lekarza rodzinnego. Ze skierowaniem należy przyjść do rejestracji, która mieści się przy portierni pińczowskiego Szpitala Powiatowego. Podczas rejestracji ustalona zostanie data i godzina wizyty u chirurga. 

Czasem, po takiej wizycie konieczną staje się dalsza, szczegółowa diagnostyka lub zabieg. Dzięki nowoczesnym sprzętom wszystko to odbywa się w pińczowskim szpitalu. Oddział chirurgii bowiem wyposażony jest w wysokiej klasy neuromonitoring (do operacji tarczycy), nowoczesny videogastroskop i videkolonoskop z funkcją nagrywania i wykonywania dokumentacji fotograficznej, jak również w laparoskop, który umożliwia mało inwazyjne operacje. Oddział wyposażony jest również w myjki endoskopowe, które bardzo pomagają podczas dezynfekowania sprzętu między zabiegami. 

Dzięki dobrym specjalistom i nowoczesnym sprzętom, średnia pobytu w lecznicy ogranicza się do 3 dni, co niewątpliwie podnosi wydajność pracy oddziału chirurgii ogólnej, a ta jest bardzo ważna, zważywszy na coraz większe zainteresowanie społeczne. 

Każdy dzień przynosi potwierdzenie, że ten oddział jest w pińczowskim szpitalu bardzo potrzebny. Teraz widać to bardzo wyraźnie” –konkluduje dyrektor Krzysztof Słonina.

chirurgia__4_.jpg

 Kierownik oddziału chirurgii lek. med. Grzegorz Gąsior w towarzystwie personelu: lek. med. Joanna Menert (po prawej) i oddziałowa Jadwiga Zawarczyńska (po lewej)

chirurgia__3_.jpg

chirurgia__1_.jpg

chirurgia__2_.jpg 

 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opady marznące i gęsta mgła - IMGW wydało ostrzeżenia

...