Wiadomości - Aktualności

Pomoc z Banku Żywności dla uchodźców

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-04-15 10:59:28 (czytane: 820)

Z inicjatywa Starostwa Powiatowego do Pińczowa dotarły dwa transporty żywnościowe dla potrzebujących z Ukrainy.

Żywność została zmagazynowana w obiektach szkolnych ZSZ, stamtąd trafia do najbardziej potrzebujących uchodźców Ukrainy, którzy od kilku tygodni mieszkają w powiecie pińczowskim.

bank_zywnosci.jpg 

„ Cały transport z Banku Żywności z Ostrowca Świętokrzyskiego to żywność z długim terminem ważności. Sukcesywnie będzie rozdzielana do miejsc, gdzie przebywają nasi goście z Ukrainy. Dbamy o nich w miarę naszych możliwości. Zapewniamy im dach nad głową i jeden ciepły posiłek. Dostarczamy także produkty, by sami mogli przyrządzać sobie śniadania i kolacje ” –mówi wicestarosta pińczowski Ryszard Barna, który wraz z Piotrem Żołądkiem nadzorował przyjęcie żywności.

„ To są dwa pierwsze transporty, przygotowywane są kolejne, za co serdecznie dziękujemy prezes Marii Adamczyk z Banku Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim ” –mówi Piotr Żołądek, szef powiatowego zespołu koordynującego pomoc dla uchodźców w powiecie pińczowskim.

W Pińczowie nadal działa Powiatowy Magazyn Pomocowy koordynowany przez Stowarzyszenia: Krewcy Ponidzianie i Gesty ReGesty. Członkowie obu zespołów, przy ogromnym, nieocenionym wsparciu mieszkańców, zakładów pracy, szkół, instytucji, samorządów, placówek opiekuńczych, stowarzyszeń, parafii, Ochotniczych Straży Pożarnych i Kół Gospodyń Wiejskich, w kilkanaście dni stworzyli miejsce, gdzie pomocy rzeczowej szukać mogą uchodźcy. Magazyn zlokalizowany jest przy ul. 1 Maja 2, w budynku OSP Pińczów i Szkoły Awans. „Każdego dnia przychodzą tu uchodźcy z prośbą o wsparcie i to wsparcie otrzymują” –mówi Monika Strojna z Krewkich Ponidzian. „Najczęściej proszą o ubrania i buty. Dostają także środki czystości, chemię i podstawowe kosmetyki, a także trwałą żywność. Wszystko to przynieśli do magazynu ludzie wielkiego serca, którym gorąco dziękujemy” –dodaje pani Monika.

Aktualnie gromadzona jest odzież wiosenna dla dorosłych i dzieci. Pilną potrzebą są buty, kapcie i bielizna (nowa), kończą się zapasy tzw. chemii domowej czyli środków czystości do kuchni czy toalet. Zgromadzone rzeczy można przynosić do Powiatowego Magazynu Pomocowego od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 -19:00, a w soboty 10:00 -12:00. W tych samych godzinach z pomocy magazynu mogą korzystać uchodźcy. W godzinach pracy magazynu czynny jest dyżurny telefon 505 325 790, pod tym numerem uzyskać można dodatkowe informacje.

Serdecznie dziękujemy za każdy przejaw życzliwości, empatii i wsparcia, których tak bardzo potrzebują uchodźcy.

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Życzenia Wielkanocne

...