Wiadomości - Aktualności

Powiat Pińczowski razem z Polskim Gospodarzem!

Dodał: Sylwia Robak Data: 2024-02-19 08:30:18 (czytane: 174)

Od kilkunastu dni na ulice i drogi naszego kraju wyjeżdżają rolnicy, by sprzeciwić się krajowej i unijnej polityce rolnej niekorzystnej dla polskich rolników.

W związku z tą sytuacją, typowo rolnicze powiaty, jakim jest bez wątpienia Powiat Pińczowski, chcą wesprzeć polskich Rolników w ich słusznej walce o lepsze jutro, godziwe płace za płody rolne i poszanowanie rolniczego trudu.

W partnerstwie z zaprzyjaźnionym Powiatem Sandomierskim, Zarząd Powiatu Pińczowskiego wypracował stanowisko, w którym apeluje do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komisarza Europejskiego d.s. Rolnictwa i europarlamentarzystów z naszego regionu, o wsparcie polskich Rolników. Powiat Pińczowski popiera także postulaty protestujących Rolników kierowane do Unii Europejskiej, a dotyczące w szczególności wstrzymania procedowania pomysłów klimatycznych i ekologicznych, zmiany zapisów Wspólnej Polityki Rolne UE, sprzeciwu dla niekontrolowanego importu towarów z Ukrainy i innych krajów spoza wspólnoty, a także wprowadzenia regulacji prawnych chroniących rolników i złożenia wniosków o rekompensaty w związku z poniesionymi stratami materialnymi wynikającymi ze spadku cen produktów rolnych.

Stanowisko Powiatu Pińczowskiego podpisali wszyscy członkowie Zarządu Powiatu oraz radni.
Rolnictwo zawsze było niełatwym kawałkiem chleba, ale teraz jest wyjątkowo ciężko. Nasza praca nie jest doceniana, a płody rolne sprzedajemy za bezcen. Wielu z nas boryka się z kredytami, które zaciągnęliśmy by kupić niezbędne maszyny rolnicze. Bardzo drogie są nawozy, środki ochrony roślin, o paliwie nie wspominając. Rozumiem rolników z Ukrainy i przykro mi, że muszą zmagać się z wojną, ale my też martwimy się o swoje rodziny i swoją przyszłość. Chcemy godnie żyć, w poczuciu świadomości, że nasza ciężka praca ma sens” –mówi Agnieszka Szczepańska, rolnik, sołtys Rudawy w gminie Złota, gminie, która jest rolniczą perełką Ponidzia.

ZARZAD_ZA_ROLNIKIEM.jpg

 Zarząd i radni Rady Powiatu w Pińczowie popierają rolnicze postulaty.

Rolnicy_strajk.jpg

 Rolnicy z powiatu pińczowskiego licznie wyjechali na drogi naszego regionu.

Soltys_wsi_zlota.jpg 

Agnieszka Szczepańska, sołtys Rudawy w gminie Złota.

 

Zobacz także

Przymrozki - IMGW ostrzega

Dodane: 2024-04-17 12:32 - czytane (38)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ruszył nabór do IV edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich

Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane będą do 31 marca 2024 r....