Wiadomości - Aktualności

Ważne tematy podczas posiedzenia Zarządu Powiatu

Dodał: Sylwia Robak Data: 2021-04-14 13:59:20 (czytane: 140)

We wtorek 13 kwietnia 2021 roku obradował Zarząd Powiatu Pińczowskiego.

Głównym punktem dyskusji była analiza stanu dróg powiatowych i wytypowanie odcinków do złożenia wniosków o finansowe wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Szczegółową analizę obecnego stanu dróg w powiecie zaprezentował Sławomir Kobus, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pińczowie, po czym Zarząd zapoznał się z opiniami burmistrzów i wójtów gmin, dotyczącymi priorytetów drogowych na ich terenie.

Po wysłuchaniu tych informacji Zarząd podjął decyzję, że w pierwszej kolejności do wniosków o dofinansowanie remontów, zgłaszane będą te drogi, gdzie gospodarz gminy zadeklarował partycypację w kosztach prac, w wysokości 10-15% wartości zadania.

„Wsparcie gmin pozwoli nam wnioskować o wyższą kwotę dofinansowania” –uzasadniał przewodniczący Zarządu Powiatu Pińczowskiego Zbigniew Kierkowski. Teraz czas na decyzję władz gmin leżących na terenie powiatu pińczowskiego.

Po zapoznaniu się z deklaracjami burmistrzów i wójtów, dotyczącymi ewentualnego partycypowania w kosztach remontów dróg powiatowych przebiegających przez poszczególne gminy, jak też po konsultacjach z radnymi Powiatu Pińczowskiego, Zarząd ustali listę priorytetowych zadań drogowych, która zostanie zgłoszona do Funduszu Dróg Samorządowych.

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Pińczowskiego oceniono tempo prac przy Obszarze Strategicznej Interwencji Ponidzie i przyjęto sprawozdanie finansowe zaprezentowane przez dyrektora Powiatowego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Pińczowie.

Zarząd ponadto przyjął uchwałę dotyczącą zmian w budżecie powiatu i przeanalizował petycję mieszkańców Włoszczowic ws. budowy chodnika przy drodze powiatowej. 

Obrady Zarządu Powiatu zakończyły sprawy różne.

zarzad.jpg

 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Konkurs dla KGW - ostatni tydzień na nadesłanie zgłoszeń

Do 20 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia do Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich "Polska od kuchni"...