Wiadomości - Aktualności

Więcej tlenu w pińczowskim szpitalu.

Dodał: Sylwia Robak Data: 2021-04-08 19:29:04 (czytane: 107)

Kilka dni temu przy Szpitalu Powiatowym w Pińczowie zainstalowano nowy zbiornik na tlen medyczny.

Urządzenie o pojemności 11 metrów sześciennych zastąpiło dotychczasowy zbiornik o poj. 3 metrów. Ta znacząca różnica w pełni zabezpiecza placówkę w tlen, a przy okazji pozwala zaoszczędzić na kosztach transportu cennego, medycznego gazu. Jak podkreśla dyrektor szpitala, pierwszy raz pińczowska placówka ma do czynienia z sytuacją, gdzie wszystkie gniazda tlenowe w salach chorych są zajęte.

„Tlen jest dziś podstawowym lekiem, a dzięki dobrej instalacji dociera do wszystkich pacjentów, którzy go potrzebują” –mówi Krzysztof Słonina. Tu dodajmy, że z tlenoterapii korzysta obecnie ok. 80% chorych hospitalizowanych w Szpitalu Powiatowym w Pińczowie.

„Dzięki wymianie zbiornika na większy, przede wszystkim zabezpieczamy dostęp do tlenu, a przy okazji zmniejszamy częstotliwość transportu tlenu do jednego kursu w tygodniu” –informuje dyrektor Słonina i dodaje, że serdecznie dziękuje konserwatorom szpitala, którzy fachowo i sprawnie dokonali operacji wymiany zbiorników, jak również ekipie firmy Messer, która dostarcza tlen do Pińczowa.

Szpital Powiatowy w Pińczowie, od 8 marca 2021 roku, działa jako szpital covidowy. W tym czasie było tu hospitalizowanych 168 pacjentów chorych na Covid-19 (dane z 7 kwietnia 2021 roku), 64 osoby zaś, po leczeniu zostały wypisane do domów.  

„Bardzo dziękuję medycznemu i niemedycznemu personelowi szpitala za odpowiedzialną, ciężką i pełną poświęcenia pracę, za dobrą i fachową opiekę nad chorymi. Wyrazy wdzięczności za ogromną życzliwość i realne wsparcie kieruję również pod adresem starosty Zbigniewa Kierkowskiego i całej Rady Powiatu w Pińczowie. Gorąco dziękuję także wojewodzie świętokrzyskiemu Zbigniewowi Koniuszowi, dzięki jego zaangażowaniu możemy liczyć na sukcesywne uzupełnianie zaopatrzenia szpitala w środki pomocne w walce z pandemią. To jest dla nas bardzo ważne” –podkreśla Krzysztof Słonina, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie.

tlen.jpg

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Narodowy Spis Powszechny

Zapraszamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym....