Wiadomości - Aktualności

Wojenne wspomnienia w publikacji Antoniego Kwaśniewskiego

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-01-30 23:06:16 (czytane: 902)

Antoni Kwaśniewski -czy pamiętacie Państwo takiego człowieka?

Aktywny działacz społeczny, radny i przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, inicjator i współorganizator wielu przedsięwzięć dla rozwoju Ponidzia, wielki przyjaciel Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej, jeden z założycieli Stowarzyszenia Rozwoju Kulturalno -Gospodarczego Powiatu Pińczowskiego... można by tak wymieniać w nieskończoność.

kwasniewski.jpg 

Aktualnie Antoni Kwaśniewski mieszka w Iławie na Pomorzu i tu również udziela się społecznie. Jest m.in. prezesem terenowego oddziału Stowarzyszenia Dzieci Wojny, którego nakładem ukazała się książka pt. "Dzieci wojny". Są to wspomnienia ludzi, którym beztroskie dzieciństwo zabrała II wojna światowa. Książka dedykowana jest w szczególności młodemu pokoleniu celem przypomnienia o okrucieństwach hitlerowskich Niemiec, z zawołaniem: Nigdy więcej wojny!

W książce nie brakuje akcentów świętokrzyskich i tu warto dodać, że Antoni Kwaśniewski jest także wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Świętokrzyskiej w Olsztynie.

"Budująca jest świadomość, że to Ponidzie ukształtowało człowieka o tak wielkiej pasji do społecznych działań" -podkreśla starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski.

dzieci_wojny.jpg

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Oblodzenie - IMGW ostrzega

...