Wiadomości - Aktualności

Zdobądź wykształcenie i dobry zawód

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-06-24 09:50:24 (czytane: 599)

Pińczowski "Staszic" zaprasza.

Wszystko wokół nas podlega ciągłym zmianom. Przemianom ulega także rynek pracy, a naprzeciw nowym oczekiwaniom wychodzi szkolnictwo zawodowe. Dobrym tego przykładem jest Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie.

Szkoły zawodowe koncentrują się na teoretycznym oraz praktycznym przygotowaniem młodzieży do zawodu oraz egzaminu maturalnego. Wybierając naszą szkołę absolwenci szkół podstawowych mają możliwość rozpoczęcia nauki zawodu, zdobywania nowych doświadczeń, oraz kwalifikacji, które posłużą do rozpoczęcia i rozwoju kariery zawodowej – mówi dyrektor ZSZ Tadeusz Niewygoda.

Zespół Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Pińczowie ma bardzo ciekawą ofertę kształcenia i zdobywania kwalifikacji zawodowych. Jest to szkoła z tradycjami i dużym doświadczeniem. Oferta placówki, skierowana do absolwentów ośmioklasowej szkoły podstawowej obejmuje kierunki w technikum oraz w branżowej szkole zawodowej: 

Technikum kształci w następujących zawodach:

 Technikum nr 1

 • technik mechanik
 • technik pojazdów samochodowych
 • technik informatyk
 • technik budownictwa
 • technik organizacji turystyki
 • technik technologii żywności
 • technik geodeta

Technikum nr 2

 • technik ekonomista
 • technik handlowiec

zsz_5_1.jpg

Edukacja w technikum trwa 5 lat. By uzyskać tytuł technika absolwent musi zdać zewnętrzny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie. Nauka w technikum umożliwia kontynuowanie edukacji na studiach wyższych, ale także daje możliwość bezpośredniego podjęcia pracy.

 W Branżowej Szkole I Stopnia pińczowski „Staszic” proponuje naukę w następujących zawodach:

 • mechanik pojazdów samochodowych,
 • operator obrabiarek skrawających,
 • ślusarz,
 • monter zabudowy i robót wykończeniowych
 • cukiernik,
 • piekarz,
 • fryzjer ,
 • kamieniarz;
Zajęcia praktyczne realizowane są w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie i miejscowych zakładach pracy. Nauka w szkole zawodowej trwa 3 lata i jej ukończenie umożliwia absolwentowi dalszą edukację lub podjęcie pracy.

Zakres tematyczny bloków kształcenia w "Staszicu" służy kształtowaniu umiejętności praktycznych, dlatego nasi uczniowie łatwo przystosowują się do wymagań rynku pracy i znajdują zatrudnienie. Poprzez zdobytą wiedzę ogólną oraz zawodową nasi absolwenci mają ułatwiony wstęp na studia – informuje dyrektor placówki.

 zsz_4_1.jpg

W pińczowskim „Staszicu” kadrę pedagogiczną tworzy wysoko wyspecjalizowana grupa nauczycieli, a wśród nich jest wielu egzaminatorów maturalnych i egzaminatorów zawodowych. Nauczyciele indywidualnie i z zaangażowaniem traktują uczniów, motywują i wspierają. Szkoła oferuje zajęcia dodatkowe, zajęcia wyrównawcze, a także pomoc wychowawczą i pedagogiczną czy warsztaty profilaktyczne ze specjalistami z różnych dziedzin.

Nasza Szkoła przede wszystkim pozwala młodym ludziom na uczenie się zawodu w praktyce. W czasie trwania cyklu kształcenia proponujemy dodatkowe warsztaty i szkolenia, aby nasi uczniowie byli jak najlepiej przygotowani do realizacji swoich zadań zawodowych - podkreśla Tadeusz Niewygoda.

 zsz_1_1.jpg

Pińczowski „Staszic” dba o bezpieczeństwo, przyjazną atmosferę i dobre samopoczucie uczniów. Lekcje prowadzone są w ciekawy sposób. W kompleksowo wyposażonych specjalistycznych pracowniach oraz multimedialnych i interaktywnych klasach. Młodzież realizuje tutaj w sposób praktyczny podstawy teoretyczne z przedmiotów zawodowych. Uczniowie „Staszica” zdobywają w ten sposób umiejętność właściwej organizacji stanowiska pracy czy jej planowania oraz zdobywają dodatkowe doświadczenia. Szkoła aktywnie współpracuje z wieloma zakładami pracy i uczelniami na terenie naszego województwa oraz w innych regionach kraju i za granicą. W związku z tym w „Staszicu” realizowane są liczne projekty unijne, które zapewniają uczniom szeroki rozwój i praktyki zawodowe za granicą.

zsz_3_1.jpg W zrealizowanych projektach unijnych „ Erazmus +” młodzież wyjeżdżała na dwutygodniowe praktyki do Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec i Hiszpanii. Do dziś na zagraniczne praktyki wyjechało już 320 uczniów.

Życie młodego człowieka to nie tylko nauka, a również kontakt z rówieśnikami, czas wolny, rozwijanie pasji. Dlatego w naszej szkole działają liczne sekcje i koła zainteresowań. – mówi dyrektor Niewygoda.

Sekcja Sportów Obronnych, Liga Matematyczna, Koło fizyczno-informatyczne, Szkolny Klub Europejski „W Europie’’ ( w ramach działalności szkolnego klubu organizowane są coroczne darmowe wyjazdy uczestników do Brukseli), Koło Języka Niemieckiego, Koło Dziennikarskie , Warsztaty Teatralno-Kabaretowe – to wszystko dla uczniów. Placówka organizuje również różnorodne konkursy i zawody sportowe, między innymi : piłka siatkowa piłka nożna halowa, tenis stołowy, rajdy piesze i rowerowe, biegi przełajowe i zajęcia rekreacyjne. W program szkolny na stałe wpisane są wycieczki edukacyjne i wyjazdy integracyjne. W roku szkolnym 2021/2022 odbyły się wycieczki do Krakowa, Kielc i Oświęcimia.

Drogi Absolwencie szkoły podstawowej, w pińczowskim Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica:
 • nauczymy Cię praktycznie wykonywać zawód
 • solidnie przygotujemy Cię do egzaminów
 • będziesz dobrze przygotowany do podjęcia pracy już po technikum lub po szkole branżowej
 • będąc absolwentem naszej szkoły łatwiej poradzisz sobie w dalszej drodze zawodowej i edukacyjnej

Zapraszamy!

ZSZ__2_.jpg 

Zobacz także

Pomoc finansowa dla rolników

Dodane: 2024-05-24 10:43 - czytane (16)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Piknik w Kijach już 25 czerwca - zaproszenie

...