Wiadomości - Aktualności

Zielone światło dla wspólnych projektów

Dodał: Sylwia Robak Data: 2023-01-19 10:19:13 (czytane: 242)

Tak krótko można by określić kolejne już porozumienie Partnerstwa Ponidzie w sprawie wspólnej realizacji Strategii Terytorialnej.

Porozumienie zostało podpisane 17 stycznia 2023 roku podczas pierwszego Świętokrzyskiego Forum Wymiany Doświadczeń, które odbyło się w Krzyżanowicach.  

Porozumienie_Partnerstw__2_.jpg

Wspólna strategia działań dla lepszego rozwoju obszaru Ponidzia została przyjęta uchwałami w zeszłym roku przez wszystkie jednostki samorządowe partnerstwa. Porozumienie pozwoli nam wspólnie poszukiwać i wnioskować o środki zewnętrzne na priorytetowe projekty, ale i na kreowanie marki Ponidzia.  

Postawiliśmy przed sobą wiele ambitnych zadań – wiele inwestycji infrastrukturalnych i społecznych. Znaleźliśmy sposób – współpraca i elastyczność. Mamy nadzieję, że układając w ramach partnerstwa różne konfiguracje dla projektów - łącząc, etapując, mnożąc, dostosujemy się do wymagań poszczególnych funduszy zewnętrznych i przerodzi się to w sukces. 

Jednym z sztandarowych projektów partnerstwa jest Szlak turystyczny Nida dla którego prace przygotowawcze idą pełną parą. Zaletą tego szlaku jest wybór, wybór sposobu jego przemierzania - kajakiem, ciuchcią, motolotnią, rowerem, pieszo czy konno, to turysta wybiera na co ma ochotę. Bezmiar możliwości i wielość atrakcji to jest to, po co na Ponidzie się wraca.  

Partnerstwo Ponidzie tworzy 10 samorządów: Powiat Pińczowski (lider) i Gminy Kije, Michałów, Sobków, Jędrzejów, Imielno, Pińczów, Złota, Wiślica i Nowy Korczyn.

Porozumienie_Partnerstw__1_.jpg

Od lewej:  Wójt Gminy Imielno Zbigniew Huk, Burmistrz Miasta i Gminy Jędrzejów Marcin Piszczek, Wójt Gminy Kije Tomasz Socha,  Wójt Gminy Sobków Tomasz Chaja, Wójt Gminy Michałów Mirosław Walasek, Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek, Starosta Powiatu Pińczowskiego Zbigniew Kierkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Paweł Zagaja, Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Oblodzenie - IMGW ostrzega

...