Wiadomości - Aktualności

ZUS zaprasza młodzież do udziału w Olimpiadzie

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-11-16 09:47:21 (czytane: 1766)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest organizatorem akcji „Lekcji z ZUS”, której zwieńczeniem jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Lekcje z ZUS to projekt edukacyjny dla uczniów szkół średnich. Dzięki niemu uczniowie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi, które są niezbędne do podjęcia wielu ważnych decyzji dotyczących m.in.  życia zawodowego. Młodzież oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych – takich jak laptopy czy tablety- może wygrać również indeksy na studia. Szkoła, która przygotuje przyszłych laureatów, również otrzymuje sprzęt multimedialny. Pierwszy etap konkursu we wszystkich szkołach w kraju odbędzie się 27 listopada. Finał w kwietniu w Warszawie.

Lekcje z ZUS  to 4 lekcje, po których uczeń będzie wiedział:
  • po co się ubezpieczamy, 
  • jakie  świadczenia można otrzymać, 
  • od czego zależy wysokość emerytury,
  • jak prowadzić firmę i płacić składki.
Coraz więcej chętnych

Z każdym rokiem w Lekcjach z ZUS bierze udział coraz więcej uczniów. W ubiegłym roku w naszym województwie było ich prawie 800 z 25 szkół.  Zainteresowanie tą tematyką rośnie – pokazują to nie tylko liczby, ale również postawa wielu uczniów, którzy decydują się na udział w olimpiadzie pn. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych.  

Dzielimy się wiedzą                       

Specjalnie na potrzeby Lekcji z ZUS i we współpracy z doświadczonym metodykiem ZUS opracował materiały dydaktyczne. Są w nich scenariusze lekcji i atrakcyjne multimedia do wykorzystania w klasie. ZUS zaprasza także nauczycieli na bezpłatne szkolenia. W każdym oddziale ZUS jest koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji, który pomoże przeprowadzić lekcje o ubezpieczeniach społecznych. 

Weź udział w olimpiadzie

Uczniowie, którzy wzięli udział w Lekcjach z ZUS mogą zmierzyć się z innymi w olimpiadzie pn. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Nauczyciele, którzy przeprowadzą cztery Lekcje z ZUS mogą zgłosić uczniów do udziału szkół w olimpiadzie. W tym roku szkolnym to już piąta edycja tego przedsięwzięcia. Na laureatów czekają indeksy i dodatkowe punkty w rekrutacjach na wiele uczelni oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. ZUS nie zapomina także o nauczycielach i szkołach. Dla nich są także nagrody.  W poprzednich edycjach szkoły reprezentujące świętokrzyskie zajęły raz 4 miejsce a  dwa lata temu pokonały wszystkich wygrywając etap centralny.  

Więcej informacji znajdziesz tutaj: www.zus.pl/edukacja

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ogłoszenie Starosty Pińczowskiego

W dniach 14-15 listopada 2018 na terenie powiatu pińczowskiego przeprowadzone zostanie ćwiczenie RENEGADE-SAREX 18/II ...