Wiadomości - Aktualności

Docenili piękno Ponidzia

Dodał: Sylwia Robak Data: 2024-04-05 14:26:14 (czytane: 436)

W tym roku Puchar Europy FCI Wyżłów Kontynentalnych po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, a konkretnie w Pińczowie.

W ten sposób FCI (Fédération Cynologique Internationale) doceniła przepiękne tereny Ponidzia. Za kilka godzin na terenie naszego powiatu rywalizować będzie kilkaset przepięknych psów gończych myśliwskich. Dzisiejszym rankiem, na terenie Hotelu Nad Starą Nidą odbyła się uroczysta prezentacja drużyn z 20 krajów, momentem szczególnie uroczystym było odśpiewanie hymnów każdego z państw.

Cała impreza potrwa do 11 kwietnia 2024 roku, w tym czasie psy będą rywalizować na kilku płaszczyznach. 69 wyżłów powalczy o Puchar Europy Wyżłów Kontynentalnych, kolejnych 46 psów zmierzy się w Mistrzostwach Świata Wyżłów Niemieckich Krótkowłosych, zaś do Field Trial Konkurs Perfekcji zgłoszono 120 zwierząt.

Garść szczegółów o  zawodach:

Wszystkie psy startujące w konkursie należą do grupy wyżłów, które z założenia wystawiają zwierzynę, czyli zatrzymują się po zwęszeniu kuropatwy kilka-kilkanaście metrów przed ptakiem, nigdy go nie łapią; nie będzie dochodziło do bezpośredniego kontaktu psów z ptakami i innymi zwierzętami. Psy będą biegały po polu pojedynczo albo w parach. Psy, wg regulaminu muszą ignorować wszystkie zwierzęta poza kuropatwą. Podczas zawodów odbywających się na polach uprawnych i nieużytkach, na drogach śródpolnych widoczne będą grupy samochodów, często na zagranicznych rejestracjach i skupiska startujących zawodników. Mogą być słyszalne odgłosy strzałów z pistoletu startowego.

Impreza nie ma charakteru polowania i nie powoduje uszczuplenia populacji dziko bytującej zwierzyny. Zgodnie z wymogami prawa, organizatorzy uzyskali zgodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego na przeprowadzenie konkursów. Impreza jest również objęta patronatem Starosty Pińczowskiego.

WYZLY.jpg

Zobacz także

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Dodane: 2024-05-17 11:18 - czytane (6)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dobre drogi w dobrą przyszłość

...