Wiadomości - Aktualności

Komendant oficjalnie powołany

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-04-19 08:07:08 (czytane: 868)

Pińczowska jednostka ma nowego Komendanta.

Uroczystość odbyła się w czwartek 7 kwietnia, w obecności szefa świętokrzyskiej policji, nadinsp. dr Jarosława Kalety. Obecni byli także lokalni samorządowcy i służby mundurowe współpracujące z policją, a powiat pińczowski reprezentował starosta Zbigniew Kierkowski.

Najważniejszym punktem spotkania było odczytanie rozkazu personalnego o powołaniu nadkom. Tomasza Janika na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie, po czym nowy szef pińczowskich stróżów prawa oddał honor sztandarowi jednostki i złożył meldunek o objęciu stanowiska.

powolanie_komendant.jpg 


Takie wydarzenia zawsze są okazją do podsumowań pracy policjantów. Nadinsp. dr Jarosław Kaleta pozytywnie ocenił działania pińczowskiej jednostki, odnosząc się również do wysokiego wskaźnika społecznego zaufania do policjantów i poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski skierował do komendanta Janika ciepłe słowa zapewnienia o wsparciu i współpracy. Gospodarz powiatu symbolicznie przyjął szefa stróżów prawa do grona obywateli powiatu pińczowskiego i wręczył mu pisaną historię miasta. Uroczystą zbiórkę zwieńczyło krótkie wystąpienie nadinsp. Tomasza Janika, w którym oficer podziękował za zaufanie i wyraził nadzieję na dobrą współpracę z mieszkańcami i instytucjami.

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pomoc z Banku Żywności dla uchodźców

Z inicjatywa Starostwa Powiatowego do Pińczowa dotarły dwa transporty żywnościowe dla potrzebujących z Ukrainy. ...