Wiadomości - Aktualności

Naukowa promocja Powiatu Pińczowskiego

Dodał: Sylwia Robak Data: 2024-04-05 14:29:18 (czytane: 444)

Agata Gorczyca, a właściwie doktor Agata Gorczyca przez kilka minionych lat zgłębiała zagadnienie „Idei bezpieczeństwa rodziny w polityce społecznej samorządu terytorialnego Powiatu Pińczowskiego”. Dlaczego akurat pińczowskiego?

„Jestem rodowitą pińczowianką, tu się urodziłam, tu dorastałam, przeżyłam w tym pięknym regionie najlepsze lata swojego życia, stąd decyzja o objęciu tematem mojej pracy Powiatu Pińczowskiego właśnie. Mam wrażenie, że jest to bardziej „moje”. Przyznam się, że włożyłam w ten doktorat nie tylko mnóstwo pracy, ale i serca” –podkreśla doktor Agata Gorczyca i dodaje, że będzie kontynuować i poszerzać temat podczas habilitacji, którą wkrótce rozpocznie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Agata Gorczyca urodziła się w Pińczowie, ukończyła Szkołę Podstawową nr 2, potem Gimnazjum im. Powstańców Styczniowych, by następnie zostać uczennicą klasy o profilu matematyczno –fizycznym, w pińczowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja. „To był najpiękniejszy okres w moim życiu. Bardzo dobrze wspominam pińczowskie liceum, wspaniałego wychowawcę pana Wojtka Kozę, niezwykle ciepłą i życzliwą matematyczkę panią Beatę Oleksy i wszystkich pozostałych nauczycieli. Dobrze się tam czułam i dobrze też przygotowali mnie do późniejszej drogi edukacyjnej.

Agata złożyła egzamin maturalny w roku 2012 i z sukcesem aplikowała na Uniwersytet Jagielloński, gdzie ukończyła kierunek „Polityka społeczna z zarządzaniem”. Równolegle zrobiła studia magisterskie na kierunku „Administracja”, a potem dwie „podyplomówki”; „Organizacja i zarządzanie placówką oświatową” oraz „Przygotowanie pedagogiczne z kwalifikacjami nauczycielskimi”.

„Decyzję o doktoracie podjęłam niemal natychmiast po obronie pracy magisterskiej, wybrałam Uniwersytet im. Jana Pawła II w Krakowie” –opowiada doktor Agata Gorczyca. Po czterech latach pracy, 5 grudnia 2023 roku, nasza zdolna pińczowianka, jako jedyna z uczelni obroniła doktorat z wyróżnieniem.

„Teraz szykuję się do habilitacji, by jeszcze bardziej zgłębić temat bezpieczeństwa rodzin w powiecie pińczowskim w całym spectrum tego zagadnienia; od bezpieczeństwa społecznego, finansowego, po mieszkalne. Serdecznie dziękuję staroście pińczowskiemu, panu Zbigniewowi Kierkowskiemu i pracownikom Starostwa Powiatowego w Pińczowie, za życzliwość i wszelką pomoc, którą uzyskałam podczas gromadzenia materiałów do pracy. Z takimi ludźmi wszystko idzie łatwiej. Pozdrawiam serdecznie cały Powiat Pińczowski” –podsumowała dr Agata Gorczyca.

GORCZYCA.jpg

Zobacz także

Pomoc finansowa dla rolników

Dodane: 2024-05-24 10:43 - czytane (16)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Docenili piękno Ponidzia

W tym roku Puchar Europy FCI Wyżłów Kontynentalnych po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, a konkretnie w Pińczowie. ...