Wiadomości - Aktualności

Weekend z siatkówką

Dodał: Sylwia Robak Data: 2024-03-22 09:11:58 (czytane: 269)

Za nami II Memoriał Krzysztofa Marszalika w piłce siatkowej.

Wydarzenie upamiętniające legendarnego nauczyciela wychowania fizycznego, pasjonata i promotora sportu odbyło się w miniony weekend gromadząc kilkanaście amatorskich drużyn w różnym wieku, z całego pięknego Ponidzia i nie tylko.

Emocjonujące rozgrywki rozpoczęły się w piątek 15 marca, kiedy to na parkiecie spotkali się uczniowie szkół podstawowych, wtedy także odbyło się uroczyste otwarcie imprezy. Podziękowania dla organizatorów i uczestników memoriału skierował wicestarosta pińczowski Ryszard Barna, gości powitała także Anna Golik, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja, w którym przez lata pracował Krzysztof Marszalik. Drugiego dnia w siatkówkę zagrała młodzież ze szkół średnich oraz dorośli mieszkańcy regionu, reprezentujący różne grupy zawodowe, połączeni ogromną miłością do siatkówki i aktywnego trybu życia.

Na kilka chwil przed meczami finałowymi, odbyła się krótka część artystyczno –oficjalna; przed liczną publicznością wystąpili utalentowani licealiści oraz absolwentka szkoły, uczestniczka programów muzycznych „Bitwa na głosy” i „The voice of Poland”, Magdalena Paradziej. Magda wykonała znane i lubiane utwory światowej muzyki pop, za co otrzymała gromkie owacje.

W pięknym układzie tanecznym zaprezentowały się Natalia Głuc z koleżanką, z którą ćwiczy już kilkanaście lat, a potem głos zabrali goście oficjalni. Ministra ds. Polityki Senioralnej Marzena Okła –Drewnowicz, która objęła honorowym patronatem pińczowski Memoriał, głośno pochwaliła piękną inicjatywę uczniów i grona pedagogicznego. „Jestem pod wrażeniem organizacji imprezy i zaangażowania wszystkich, którzy przyczynili się do jej powstania. Widzę ile serca włożyliście w to dzieło, co tylko potwierdza, jak wspaniałym człowiekiem był Krzysztof Marszalik” –mówiła ministra.

Ciepłe słowa do sportowców, organizatorów i kibiców skierował także starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, a potem na środek wjechał tort z logo Memoriału, upieczony przez Joannę Strączek –Dziabałę, mamę licealisty, członkinię Rady Rodziców w pińczowskim LO. Słodki specjał pokroiła minister Marzena Okła –Drewnowicz i przystąpiono do dekoracji uczestników turnieju, którym nie było dane zagrać w wielkich finałach. Medale wręczał także wicestarosta Ryszard Barna oraz radni: Hanna Mitka –Marszalik i Marcin Wojniak.

II Memoriał Krzysztofa Marszalika w piłce siatkowej przeszedł do historii jako bardzo udana impreza. Dobrą organizację i świetny, sportowy klimat podkreślali także goście z powiatu kazimierskiego, którzy pod drodze do Kielc zajrzeli na chwilę do pińczowskiej hali.

Czołówka w kategorii Kobiet:
  1. KS Arena Busko –Zdrój
  2. Power Girls Bilcza
  3. Gold Team Pińczów
Czołówka w kategorii Mężczyzn:
  1. Ponidzie Nida Volley
  2. Złota Drużyna
  3. LO 2002
Wszystkim drużynom i zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za niesamowite sportowe emocje!

memoria__2024.jpg

memoria__2024_2.jpg

memoria__2024_3.jpg 

Zobacz także

Przymrozki - IMGW ostrzega

Dodane: 2024-04-17 12:32 - czytane (38)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zostań w Pińczowie

Zostań w Pińczowie, bo Pińczów to cudne miasteczko, a Ponidzie to piękny region....